Коњановски: Блиску сме до Европа, но Битола со СДСМ наликува на перифрија

You must need to login..!

Опис

– Битола е градот на Конзулите, на универзитетите, центар на економските збиднувања но за жал градот денеска не е тоа што беше, тоа што посакуваме, град со многу можности, одржлив економски, град со културен и социјален живот и со многу инвеститори.

Изминативе години немаме ниту една инвестиција освен превработен јавен и административен сектор.

Во нашата програма најмногу внимание посветуваме на локалниот економски развој, а тоа е основата на се.

Она на што најмногу замеруваат инвеститорите е затворениот пристап до локалната самоуправа, неможноста да се добие обична градежна дозвола.

Она што му е неопходно на секој заинтересиран кој сака да инвестира а и наша должност е да му обезбедиме електронски пристап, изјави за УБ Тони Коњановск, кандидат за градоначалник на Битола од ВМРО – ДПМНЕ.

Целиот разговор погледнете го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

16 − 8 =