Кој е најдобриот Ф1 возач на сите времиња – спортскиот новинар Арсов во УБ

You must need to login..!

Опис

Неблагодарно е да се дебатира кој е најдобар во Ф1. Во другите спортови тоа и би можело да се отвори како дебата, но во Ф1 е малку поинаку. Се работи за спорт каде што не се инволвирани само возачите, тука е технолошкиот напредок, правилата, различните мотори на моќност на болидите. Затоа не би се осмелил да влезам во дебата кој е подобар – Шумахер, Хамилтон, Сена, изјави во Утрински брифин спортскиот новинар Владко Арсов.

-Коронавирусот ни го украде задоволството да гледаме Ф1 надвор од Европа, со исклучок на Абу Даби и Бахраин. Се внесоа старо-нови трки и тоа беше некое компензирање. За следната година нема да има некое подобрување на перформансите поради замрзнување на финансиите на тимовите, изјави Арсов.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

nineteen + 5 =