Коциќ: Опозицијата кординирано тера меѓусебен инат со цел да и наштети на власта

You must need to login..!

Опис

За жал Македонија, Европа и светот ги живеат најтешките денови по Втората светска војна и од здравствен и од економски аспект, ваква криза до сега немало по 45-та година, и во вакви услови да се блокира помошта од државата која што ја дава за луѓето, за фирмите мислам дека најблаго речено е нечовечки со изговори за некои проблеми за кои велат дека постојат повеќе од 20 – 30 години.

Лично имам импресија дека опозицијата меѓусебно си соработува во блокирањето на мерките кои што државата ги спроведува со цел да ги олесни последиците кои што ги носи корона епидемијата. Дали во тоа успеваат, гледате и сами, едни со други се блокираат, и си тераат меѓусебен инат, меѓутоа мој впечаток е дека тоа е добро кординирано со цел да се наштети на власта, но не знаам дали сфаќаат дека со тоа им наштетуваат на народот и на државата. Ги рушат националните и државните интереси блокирајќи ги мерките кои што оваа држава треба да ги донесе со цел да им на луѓето, изјава за Собраниски брифинг на Утрински брифинг Д-р Ненад Коциќ, пратеник од редовите на СДСМ.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

nineteen − two =