Коциќ од СДСМ: Барањата на велешани приоритет во мојата програма

You must need to login..!

Опис

Еден од врвните приоритети кои што сметам дека треба да бидат решени во Велес е уличното осветлување. Сијалиците кои се наместени од пред 6-7 години не создаваат добра светлина, не се енергетски ефикасни, брзо прегоруваат и затоа добар дел од градот е без осветлување. Јавно кажувам дека можеби ќе треба да се задолжиме како град, но ќе бидат заменти со ЛЕД светилки, изјави за Утрински брифинг Ненад Коциќ, кандидат за градоначалник на Велес од редовите на СДСМ.

Се она што е таргетирано од граѓаните јас најдов соодветен начин да го вметнам во програмата, но и да најдеме начин како тоа може да се спроведе. Отпадот кој што се наоѓа насекаде ќе го решиме преку проектот „Велес без отпад“, односно со овој проект ќе бидат ангажирани комунални редари кои ќе бидат присутни во сите делови од градот и ќе ја следат состојбата на терен, вели Коциќ.

Целиот разговор погледнете го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

15 − three =