Коцевски за УБ: Политичката култура е сведена на најниско ниво

You must need to login..!

Опис

– Загрижен сум и разочаран. Јас сум формиран политички во едно друго време кога системот на вредности беше малку поинаков и ме загрижува сето ова што се случува. Не знам каде е границата. Работите место да се подобруваат се влошуваат. Како што ќе се наближува денот на изборите реториката ќе станува пожестока. Најмногу во последно време сум разочаран од однесувањето на техничките министри и заменици министри кои како да се платени да работат против противничата партија. Нивното дрско однесување е спротивно од тоа за што е формирана „Пржинската влада“. Изненаден сум од нивото на култура во дебатите на националните телевизии, изјави градоначалникот на Велес, Коцевски, говорејќи за нивото на политичка култура во Македонија.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

sixteen − 9 =