🎥 Костов: Наша заложба е фунционирање на правната држава и стоп за корупцијата

You must need to login..!

Опис

Власите се фактор на стабилност и прогрес во Македонија. Состојбата не е подалеку од другите етникуми. Ние сите живееме под ова небо и под ова сонце, изјави за Утрински брифинг Мите Костов, партија на Власите.

-Ние сме центар-десно ориентирана партија и како такви сме заедно во коалиција со ВМРО-ДПМНЕ. Нашата партија и наша заложба е фунционирање на правната држава и стоп за корупцијата. Ние секаде тоа го говориме.

Бараме да се сопрат девијациите во општеството. Сметам дека треба да се има политичка волја да се спраат со овие појави, вели Костов и додава дека Партијата на Власите има доволно кадар и капацитет во борбата против корупцијата.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

4 + 16 =