Костовски: Мнозинството е кревко, владата е подлежна на уцени

You must need to login..!

Опис

На македонската политичка сцена стана вобичаено, најчесто што ќе кажат од редовите на СДСМ да не е вистина па така и овој пат, станува збор за лага која што е лесно проверлива. ВМРО – ДПМНЕ не ја почна кампањата како што велат и ги нема истакнато своиоте кандидати за градоначалници. Tечат внатрепартиските подготовки за локалните избори. ВМРО – ДПМНЕ во минатото беше фронтмен по однос на начините како се стига до одредена позиција, тоа е начин на кој што се мерат рејтинзи на одредени личности кои би можело да бидат потенцијални кандидати за градоначалници и тој што најмногу се истакнува ја добива довербата.

Тоа е показател дека ВМРО – ДПМНЕ е народна партија која е во постојана комуникација со граѓаните, директно и индиректно, практични народор преку овој метод сам си го бира идниот кандидат, вели за УБ Дарко Костовски од ВМРО – ДПМНЕ, кој додава дека во оваа фаза од подготовките течат анкетите со како што посочи жестока динамика.

Во однос на состојбата со владината коалиција и владиното мнозинство вели дека тие и замите не вериваат во ваквото мнозинство, во моментов имаат еден или двајца пратеници над 60 со што доколкју дојде до тоа некој да излезе од ова мнозинство Владата паѓа. Тоа значи дека мнозинството е подложно на уцени, а тоа не е добро за млада демократија како нашата, вели Костовски.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

three × 3 =