Костовски: Во Бутел треба да се задржи маалскиот живот

You must need to login..!

Опис

Општината во минатата година донесено план за заштита и спасување каде што приоритет е влезена и Серева, изјави за Утрински брифинг Дарко Костовски, градоначалник на општина Бутел.

Суштината е да не дојде до одредена полплава и да се работи на разубавување на потегот затоа што станува збор за Џунгла. Но вчера имавме спастрување.

-Еден дел од мојата кампања се базираше дека во Бутел не треба има згради. Сметам дека треба да се задржи тој маалски живот, додаде Костовски.

Целиот разговор погледенте го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

nineteen − 2 =