Костадинов: Заев направи потег кој на политичката сцена во овие 31 година го немаме видено

You must need to login..!

Опис

Претседателот Заев направи потег кој на политиччката сцена во овие 31 година го немаме видено. Тоа е негов личен чин, јас го поддржувам во секоја негова постапка и секако дека тој стои зад секој негов даден зббор , изјави за Утрински брифинг Костадин Костадинов, градоначалник на Струмица.

-Верувам дека секоја таа криза е нова можност и го поддржувам во секоја постапка.

-Струмица е континуитетот на добрите практики и политики. Почнувајќи од 2005 кога Струмица ја водеше Заев, па Јаневски. Можам да кажам дека фининасиски сме една од најстабилните општини со нула кредити и нула обврски кон добавувачи или кон изведувачи во рамките на општината, додаде Костадинов.

Целиот разговор погледенте го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

17 + one =