Костадинов: Валандовчани со високо ниво на самосвест – адаптираме простор за земање брис за детектирање на КОВИД-19

You must need to login..!

Опис

-Сите надлежни институции коишто можат да помогнат се вклучени во Општина Валандово. Вршиме редовна дезинфекција на општината, школите, улиците, градинките… Нудиме помош на најралнивата група – возрасните.

-Затворени се јавните површини, паркови и градски пазар. Адаптираме простор за земање брис за детектирање на КОВИД-19. Голем број на општествени компании се вклучија во производство на текстилни маски кои бесплатно ги поделивме, изјави за Утрински брифинг, Перо Костадинов, градоначалник на Валандово.

-Во локалната самоуправа во Валандово се работи во смени. Се прилагодуваме на состојбата и целосно ги почитуваме мерките на Владата. Граѓаните на Валандово се дисциплинирани. До сега немаме регистриран случај.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

three × 3 =