Копач на криптовалути: Сум за плаќање данок за криптовалути

You must need to login..!

Опис

-Почнавме заедно со еден другар пред четири години. Тогаш се тоа беше ново за мене. Другар ми беше ентузијаст и драго ми е што му поверував, изјави за Утрински брифинг копач на крипто валути во Северна Македонија.

-На почетокот земавме седум стари ригови, на една машина има шест графички картички. Плативме отприлика 14.000 евра. Денеска имаме отприлика 10 ригови.

-Нема воопшто ништо работа. Инвестицијата се врати. На почеток струјата беше до трошок до 30 проценти, па додјде до пад на пазарот и веќе година и пол две воопшто не беше исплатливо да се копа, па ги гасевме машините и ги продоавававме графичките.

-Но од оваа година дојде бум на цената на етериумот и ептен е исплатливо.

-Оваа година само идиот и непоштен човек би крадел струја.

-Моментално да се купи машина од 10.000 евра, месечно ќе ви вади чисти 40.000 денари.

Целиот разговор погледнете го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

19 − 16 =