Кондовски: Битола има огромен потенцијал – ветувам дека со развојна компонента ќе ги решам проблемите

You must need to login..!

Опис

Моето мото е дека менаџерот треба да ги решава проблемите. Кога гледам колку проблеми има и колку се решливи, се впуштив во рката да ги решавам тие проблеми на граѓаните, изјави за Утрински брифинг, Христо Кондовски, кандидат за градоначалник од редовите на СДСМ.

-Сакам со развојна компонента да ги решам промблемите.

-Најголемиот дел од иневстициите ми се тука, семејството ми е тука. Сакам да ги решам проблемите на битолчани.

-Локалниот економски развој ни е во програмата. Мојот основен постулат е дека секој слободен денар од тој развоен буџет ќе се инвестира во инфраструктурата на градот, изјави Конодовски.

Целиот разговор погледнете го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

one × 4 =