Реџепи: Слушаме за ново собраниско мнозинство, но гледаме дека го нема

You must need to login..!

Опис

Пратеникот на БЕСА Кастриот Реџепи за Утрински брифинг ги демантираше тврдењата на ВМРО-ДПМНЕ дека БЕСА ќе ја напушти Коалицијата, и посочи дека таквата реторика е наменета за партиското членство. Реџепи контра ВМРО-ДПМНЕ тврди дека собраниското мнозинство наскоро ќе се зголеми.

-Гледаме дека нема ново собраниско мнозинство предводено од ВМРО-ДПМНЕ, бидејќи ако го имаше тие и официјално ќе го објавеа. Со таквите вести им се дава лажна надеж на незадоволните партиски структури, но се држат и во кондиција за локалните избори. Поголеми се шансите постојното мнозинство да се зголеми со помош на други пратеници кои не се согласуваат со блокирање на процесите во Собранието. Мнозинството функционира нормално со бројот на пратениците што ги има, вели Реџепи.

Целиот разговор погледнете го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

7 − three =