Колку луѓето живеат во виртуелната реалност -„Tinder Swindler“, анализа со ИТ експертот Христијан Тасевски

You must need to login..!

Опис

Група жени кои биле жртви на измамник базиран на апликација за запознавање се здружуваат во обид да го ловат и да ги вратат милионите долари што им биле украдени.

Се работи ли за измама? Што е „Tinder Swindler“

Анализа за Утрински брифинг со ИТ експертот Христијан Тасевски.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

2 × one =