🎥📞 Угостителите подготвени за отворање на локалите

You must need to login..!

Опис

Со отворањето на кафе баровите се добива онаа социолошка слобода, но во одредени граници кои мора да ги испочитуваме. Факт е дека КОВИД-19 ќе постои и во иднина и моравме да смислиме начин како би можело да функционираме, изјави во Утрински брифинг Александар Николоски, сопственик на Кафе бар.

-За жал ќе започнеме со намален број на гости, со зголемена безбедност за нив. Сепак, со оптимизам можам да кажам дека ќе ја добиеме довербата и ќе бидеме општествено одговорни овозможувајќи им на луѓето безбедно да уживаат во нашите локали, вели Николоски.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

six + 10 =