Катерина Василевска: Бергамо ги почитува мерките, бројките почнаа да опаѓаат

You must need to login..!

Опис

Бергамо беше еден од градовите кои шттро беше најпогоден. На улиците сега нема никој, мерките се строги. Ограничено е движењето. Атмосферата се уште е прилично драматична. Мал позитивен зрак на надеж е дека бројките почнаа да се намалуваат. Прочитав коментари како Италијанците не се дисциплинирани.

Реалноста е поразлична. Граѓаните 100% ги почитуваат мерките. Слушнавме и дека имаше пријави за луѓето кои се движат пбез конкретен мотив. Ние немаме полициски час, така што ние се уште можеме да се движиме надвор. Ги почитуваме мерките и токму заради тоа бројките се охрабрувачки, изјави за Утрински брифинг од Бергамо, Италија, Катерина Василевска.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

nineteen − seven =