Касами: Ветуваме дека уште првата година сите улици во Тетово ќе бидат репарирани

You must need to login..!

Опис

Главниот проблем на Тетово е загаденоста, констатира во денешен Утрински брифинг кандидатот за градоначалник на Тетово, Билал Касами од БЕСА.

-Ние како движење БЕСА имаме решение за ова. Прво ќе го средиме проблемот со сообраќајот, потоа проблемите со градежните активности низ градот. Ветуваме дека уште првата година сите улици во Тетово ќе бидат репарирани и асвалтирани, вели за Утрински брифинг лидерот и кандидат за градоначалник од партијата БЕСА, Билал Касами.

Целиот разговор погледнете го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

18 − 13 =