Карпош е една од најзатворените општини, имавме многу советнички прашања, добивме малку одговори

You must need to login..!

Опис

-Сите велат дека Општина Карпош е отворена, напредна општина, но од аспект на добивање на информации, искрено да ви кажам, таа е една од најзатворените општини, изјави во Утрински брифинг Татјана Стојановска, независен советник во Општина Карпош.

Стојановска вели дека многу тешко се добиваат информации.

Оддржавме девет седници, во нив имавме многу советнички прашања поставено, добивме одговор на неколку, но е не и на сите, вели Стојановска.

Целиот разговор погледнете го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

5 × 4 =