Каранфиловска Пановска: „Од Букурешт до Преспа – сведоштво на едно време“, да не се заборави и никогаш да не се заборави

You must need to login..!

Опис

Од Букурешт до Преспа – сведоштво на едно време е публикација која се рабоетеше повеќе од една година. Тоа преставува еден историски момент. Остаава на следните генереции каква држава ќе остане запаметена Македонија од 2008 до 2018.

Се трудевме историјата на независна Македонија да остане забележана. Ова е четврти зборник како што забележуваме дел од нашата понова историја.

Во главно се забележеани новинари, интелектуалци, активсти, сведоци на тоа време. Она што се случи во тоа време да не се повтори и никогаш да не се заборави, изјави во Утрински брифинг Фани Каранфиловска Пановска, извршна директорка на Фондацијата Отворено општество.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

one × 1 =