Карановиќ: Цела европска одбојка ќе има прилика да види како во време на пандемија се организира турнир

You must need to login..!

Опис

Ние сме една од ретките федерации кои за време на пандемијава тврдевме дека сме спремни. На крај спортската дипломатија извојува победа. Добивме два турнира, сосема сме спремни, имаме резервации направени, потпишан договор со МТВ, останува само да имаме добар пласман и учество на ЕП, изјави во Утрински брифинг, генералниот секретар на одбојкарската федерација на Македонија, Зоран Карановиќ.

Спремни сме да поднесеме било каков трошок, за да успееме да докажеме дека ОФМ со својата сениорска репрезентација ќе оди повторно на Европско првенство. Тоа ќе биде голем потстрек за одбојката во Македонија, вели Карановиќ.

Целиот разговор погледнете го во видеото.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

2 × 5 =