Камов: Кајак.мк иновативен концепт за промовирање на домашниот туризам

You must need to login..!

Опис

Не би се нарекол менаџер, бидејќи кајак.мк е комбинација, платформа на која што има добар спој од новинарство и туризам и на некој начин преку приказните кои ги раскажуваме од областа на туризмот правиме некој добра комбинација на медиум, изјави за Утрински брифинг, Ѓорѓе Камов од кајак.мк.

-Нашата идеја која што сакаме да ја постигнеме преку платформата е да докажеме дека кај нас има луѓе кои што навистина вредат и кои трерба да го добијат заслуженото внимание.

-Кога на некој од Скопје ќе му кажеме – ајде да прошетаме во Охрид со туристички водич, ќе рече што ќе ми е водич кога јас Охрид го знам, но кога ќе им кажеме дека во Охрид има локални херио кои имаат интересни приказни кои што вредат да се доживеат и да се слушнат, на луѓето во Македонија тоа им е навистина интересно, вели Камов.

Целиот разговор погледнете го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

five + sixteen =