Калевска Ванчева: Парламентот не смее да си дозволи вакуум простор

You must need to login..!

Опис

Во исчекување епилог од политичката криза, Парламентот не смее да си дозволи вакуум простор. Комисиите, со натрупани агенди а в петок народните избраници ќе треба да засукаат ракави.

Прва седница, откако си дадоа ” интермецо” за атер изборна кампања.

Гостинка во Утрински брифинг беше Снежана Калевска Ванчева од СДСМ.

-Собранието може и мора да функционира. Ова беа локални, а не парламентарни избори. Собранието 20 дена не заседаваше но не се распушти.

-Седници немавме за да работата на Собранието не влија врз изборите.

Целиот разговор погледенте го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

5 − five =