Калевска Ванчева: Очекувам договор и деблокада на Собранието

You must need to login..!

Опис

Сите го очекуваат исходот од денешната средба на премиерот Зоран Заев со претставниците на албанските опозициски партии АА и Алтернатива во Собранието. Како граѓанин, но и како политичар очекувам дека ќе се изнајде решение и дека сепак разумот над сите нас ќе надвладе во интерес на граѓаните. Јас генерално не ја сфаќам политиката со условување, иако некој ќе рече дека тоа е политика и секогаш има наводно кажано пазарење, за се во животот треба да се има граница така и во политиката постојат чекори и работи кои мора да ги имае сите ние активно вклучените во политиката до каде можеме да одиме.

Условувањето со блокада буквално на сите закони, на сите процеси кои што значат добро за државата, добро за граѓаните особено во една ваква ситуација кога се соочуваме со сериозна здравствена и економска криза е прилично непримерно вели за УБ пратеничката од редовите на СДСМ, Снежана Калевска Ванчева.

Целиот разговор погледнете го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

nine − six =