Како до имплементирање на образовна реформа со луѓе кои се носители на сите пропаднати реформи во минатото, разговор со проф. Молеровиќ

You must need to login..!

Опис

Едно време постоеше обид да се прави Асоцијација на директори, но до сега ниту сум имала средба , ниту сум поканета, освен некои обиди на Асоција на директори од средни училипшта. Така што не сум запознаена кој членува во оваа асоцијација/совет на директори, изјави во Утрински брифинг доскорешната директорка на училиштетот „Гоце Делчев“, Наде Молеровиќ.

Ако постои ваква асоцијација јас ја поздравувам. Но претпоставувам дека целта на таа асоцијација би требала да биде што поголема масовност. Зошто колку повеќе вие вклучувате луѓе од својата фела, со единствена цел да разменувате искуства за да си ги олесните работите, тогаш би требало интересот на вакви асоцијации да вклучува шшто е можно повеќе членови. Но мене чудно ми е, како велат – ако нема на интернет вие не постоите.

Целиот разговор погледнете го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

12 + fifteen =