Каевски: Парламентараното мнозинство е стабилно и ќе продолжи да носи реформски политики – Заев треба да продолжи да ја води Владата

You must need to login..!

Опис

Верувам дека работата во Собранието ќе продолжи онака како што треба да продолжи. Во изминатиот период имавме случаеви кои низа закони кои што значеа подобро утро на граѓаните и стандардот беа закочени врз база на опозициските пратеници кои што низа со процедурални излагања ја блокираа работата на комисисиите и оневозможија тие да дојдат на ленарна сесија и да бидат донесени, изјави за Утрински брифинг Дарко Каевски, пратеник од СДСМ.

-Моето уверување е дека во периодот кој што следи тие закони ќе се одблокираат.

-Во петок е закажана пленарна седница каде што ќе треба да се констатират оставките кои што преминуваат во градоначалници.

-По завршувањето на изборите сите политички партии излегоа и дадоа поддршка на оваа Влада. Парламентараното мнозинство е стабилно и ќе продолжи да носи реформски политики, додаде Каевски.

Целиот разговор погледнете го видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

20 + 8 =