Николовски: 2/3 и промена на Уставот – Преспанскиот договор е штетен

You must need to login..!

Опис

Она што ние го имаме како став е дека договорот е штетен по однос на македонските национални интерес. Сметаме дека е една голема грешка промената на Уставот на Република Македонија и во таа насока освојување на 2/3 мнозинство би значело промена на Уставот.

Во таа насока, доколку успееме да стигнеме до таа бројка промената на Уставот останува силна определба на ВМРО-ДПМНЕ, изјави потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николовски, повторувајќи го ставот на лидерот на партијата околу Преспанскиот договор.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

13 − six =