Исмаил Хактан: Левица би поддржала пад на СДСМ, но не би била дел од власт предводена од ВМРО ДПМНЕ

You must need to login..!

Опис

Овој успех на локалните избори за Левица значи пред се дека нејзината доследна и принципиелна политика за самостоен настап и целосно потпирање на своите капацитети се исплати, изјави за Утрински брифинг Реџеп Исмаил Хактан, член на президиумот на Левица.

Задоволни сме од изборите, имаме скоро 50% раст на гласачкото тело и значи дека нашата идеја и визија Левица почна да ја проширува повеќе.

Обрачот кој го опфаќа во во општеството се рошири и не очекуваат многу подобри времиња, вели Исмаил.

Целиот разговор погледнете го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

eighteen − 14 =