🎥 Исмаил од Левица: Со нашата даночна политика ќе ја преструктуираме економијата во Македонија

You must need to login..!

Опис

Левица е движење на млади левичари. Нашата оригинална програма е препознатлива за младите луѓе изјави за Утрински брифинг Реџеп Исмаил од Левица.

-Со нашата даночна политика ќе ја преструктуираме економијата во Македонија, односно економија која ќе работи за сите, базирана на развојни програми.

-Демократијата не е само граѓаните да можат да влијаат во општеството. Ние предвидуваме враќање на работничките совети за нивните идеи да се слушнат во самите претпријатија, вели Исмаил.

Околу легализацијата на Канабисот Исмаил смета дека тоа е прогресивен тренд во светот.

-Тоа е една индустриска гранка, стратешка во земјоделието.

-За разлика од ВМРО ние не буткаме граѓански туку народен концепт. Партиски војски по институциите не ни се потребни и планираме да вработуаме луѓе кои доаѓаат од посиромашните семејства, изјави за Утрински брифинг Реџеп Исмаил.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

3 × 2 =