Инвестирано е многу во Чаир – Ганиу по втор пат ќе ја бара поддршката од граѓаните на општината

You must need to login..!

Опис

Повторно ќе ја побарам довербата на граѓаните на Чаир. Атакувам на вториот мандат, но треба до крај да ги почитуваме одлуките на партијата, изјави во Утрински брифинг градоначалникот на општина Чаир, Висар Ганиу.

Инвестирано е многу на подводната инфраструктура која во некои делови од Чаир е направена упте пред 40 години. Многу е инвестирано и во зеленило и во тој поглед може да се пофалиме. Од 10 општини трети сме по рангирање во однос на зеленилото. Овие инвестиции се препознаени од нашшите сограѓани. Инвестирано е и во спортската инфраструктура. Изградени е нова трибина на стадионот во Чаир. Реконструаирана е и тревната површина на стадионот со најновите механизми за одвод и наводнување на стадионот. Во завршна постапка е и административната зграда. Неопходна беше и градинка која треба да собере над 300 деца, најголема во Македонија, вели Ганиу.

Во делот на образованието шест училишта се реконструирани. Од средствата на ТАВ успеавме преку владата да одвоиме милион евра за населбата Серава, во делот на подземната инфраструктура, вели Ганиу.

Целиот разговор со актуелниот градоначалник на општина Чаир погледенте го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

8 − one =