Илијев: Кочанчани ги почитуваат препораките – надлежните ја скенираат состојбата

You must need to login..!

Опис

Во Кочани имаме 13 заразени лица. Состојбата со нив е добра. Граѓаните во најголем дел ја сфатија серионоста и мерките се почитуваат. Во Кочани има и 33 лица кои се во изолација и надлежните служби редовно ги посетуваат.

За жал имаме и еден починат. Колку што сум информиран надлежните ја скенираа состојбата. 10 лица се од еден кластер, изјави за Утрински брифинг градоначалникот на Кочани, Николчо Илијев.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

3 + 17 =