Илијевски: Одговорноста паѓа на оние кои што повикаа на бојкот на пописот

You must need to login..!

Опис

-Агенцијата за иселеништво треба да ја води Македонец од владејачката партија. Не може нас да не организира партија на Еѓипќани. Секоја чест на таа партија, но не може коалициониот колач да им го давате кај Агенцијата за исселеништво, или во МНР национални приоритети да водат кадри на ВМРО-ДПМНЕ и да не ми даваат простор за состанок, бидејќи не сум дел од нивната партија, изјави за Утрински брифинг Горан Илијевски, претседател на партијата на Македонците во Србија.

-Сите ми се жалат дека кадарот на ВМРО-ДПМНЕ остана во МНР. Немаме комуникација со Одделот за национални приоритети. Полесно комуницирам со министерот и со Државниот секретар откоклу со одделот за Национални приоритети.

-Јавно ги повикувам – Распуштете го одделот, нас не ни треба, вели Илијевски.

Целиот разговор погледнете го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

18 − five =