Илиески: Со голем број на брилијантни уметници се договараме програмата да се оддржи наредните месеци

You must need to login..!

Опис

За жал моравме да ги одложиме сите концерти. Веројатно дел од нив ќе бидат одложени за јули, август.

Со голем број на брилијантни уметници се договараме програмата поддржана од Минитерството за култура да се оддржи наредните месеци.

Јас како индивидуа ги почитувам препораките од Владата, мора на позитивен начин да гледаме на ситуацијава. Сите треба многу трпеливо да го надминеме овој период.

На јутјуб каналот на филхармонијата ги објавуваме сите наши концерти па ја канам публиката да ги погледне и да ужива. Уметноста постои заради публиката. Детските концерти од утре од 12 ќе бидат на овој канал, изјави за Утрински брифинг Виктор Илиевски, директорот на Македонска филхармонија.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

3 + three =