Илиевски: Програмата е за сите граѓани на Куманово, во вториот круг сме убедливи победници

You must need to login..!

Опис

Неофицијалните податоци покажуваат дека разликата помежу нас и Максим Димитриевски ќе бидат околу 100 гласа разлика за едниот или другиот, изјави за Утрински брифинг Оливер Илиевски, кандидат за градоначалник на СДСМ во Куманово.

Но кога ќе ги собереме гласовите што ги има нашиот коалционен партнер ЛДП, разликата е над 1.000 за нас, додава Илиевски.

-Димитриевски најголем дел од гласови зема од ВМРО – ДПМНЕ. ЗАтоа сметаме дека таа бројка и ќе остане.

-Затоа сме уверени дека со гласовите од ЛДП и АА/А во вториот круг сме убедливи победници, додава Илиевски.

Целиот разговор погледнете го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

twenty + eleven =