? ? Илиева: „Надеж“ дава надеж и во време на КОВИД-19

You must need to login..!

Опис

Претседателката на Ц.С.И „Надеж“, Клара Илиева, во разговор за Утрински брифинг зборуваше за проектите и плановите на оваа невладина организација, која со години се ангажира за помош на социјално најранливите категории граѓани.

Кога се затворија училиштата и ние моравме да го затвориме центарот. Но бевме и меѓу првите кои организиравме и он-лајн помош. Ние како НВО бевме сме и помош на училиштата. Имаме глобална програма затоа што нашиот начин на работа претпоставува едукација на децата, изјави за Утрински брифинг, Клара Илиева, Ц.С.И „Надеж“.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

18 − 17 =