Ивановски: Најголем губитник е ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Куманово – очекуваме интересна битка во вториот круг

You must need to login..!

Опис

Мирно е утрово во Куманово. Од двете страни мислат дека се победници. Сигурно е дека и двајцата кандидати имаат причини да се надеваат и да калкулираат с огласовите кои не ги добија на свое конто, изјави за Утрински брифинг, Драган Ивановски, уредник на ТВ Плус.

-За мене ова беше очекуван резултат, додаде Ивановски.

-Димитриевски во контитуитет имаше различни размислувања со сопартиците. Имаше робусна кампања, насочена на терен и социјалните мрежи.

-Ако погледенеме кај СДСМ тие не се големи губитници, но најголем губитник е ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Куманово.

-Капацитетот за коалицирање е и кај двата кандидати. ДУИ ќе има голема улога со гласачкото тело во Куманово, но тука се и АА/А и гласовите на Левица.

-Очекуваме интересни две недели, вели Ивановски.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

7 + fourteen =