Ивановска од ДКСК: Се прави збрка во јавноста помеѓу оставка од морален аспект и професионална одговорност

You must need to login..!

Опис

ДКСК секогаш остава простор самите политичари да изгреагираат (околу оставките на функцинерите), а потоа го кажуваме нашиот став. Мислам дека најмногу се прави збрка во јавноста помеѓу оставка од морален аспект и професионална одговорност.

Можеби и за тоа таа оставка ни се чини како задоцнета, но е понудена и треба да се прифати, а истрагата ќе покаже која е одговорноста на министерот, дали постои и каква била, изјави во Утрински брифинг Билјана Ивановска, претседателка на Државната комисија за спречување на корупцијата.

Системот што се воспоставува треба да функционира. Значи ако нешто се случило системот потфрлил. Зборувањата од страна доведуваат до ставање на лош белег на целокопуната работа, а да бидиме искрени се се стовари врз негов грб (Филипче) во изминатиов период и сека уште коментари од страна – премногу е, смета Ивановска.

Целиот разговор погледнете го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

five × 1 =