Ибрахим за УБ: Кога беше најтешко заедно со СДСМ го спасивме општеството од еден режим

You must need to login..!

Опис

– Кога беше најтешко на државата ние заедно делувавме со СДСМ и нашето општество го спасивме од еден режим.

– Не верувам дека ќе имаме проблеми во коалицирањето. Спремаме и нова политичка платформа во која ќе бидат вклучени и невладините организиации, дел од турската академска заедница, секако и да ги приближиме партиски програми, изјаави за Утрински брифинг Енес Ибрахим од Партијата за движење на Турците.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

1 × 1 =