Зибери: Да се почитуваат мерките кои заедно со вакцинацијата ќе помогнат во справувањето со пандемијата

You must need to login..!

Опис

Измените на законот за лекови ни овозможија да можеме да склучиме договор со фармацевтската компанија Фајзер. Целта беше што побрзо да ги поминеме овие законски измени и мора да признаеме дека и опозицијата ги поддржа ваквите измени со цел вакцините побрзо да стигнат кај нас, вели за Утрински брифинг, Арбен Зибери, претседател на комисијата за здравство.

Целиот разговор со Зибери погледнете го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

17 + 17 =