Зеќири: Отворени сме за предизборна коалиција со албански партии

You must need to login..!

Опис

Околу стратегијата на СДСМ во однос на пост изборните коалиции Зеќири вели дека концептот едно општество го препознаваат сите албански политички партии.

Не доаѓа во предвид предизборно коалицирање со ДУИ, но за останатите партии сме отворени и можено е да имаме предизборна коалиција и со некоја албанска партија.

Владиното мнозинство го прават бројките.

Принципот победник со победник е завршена приказна после 2016. ДУИ како ќе помине на овие избори ќе решат граѓаните, рече Зеќири.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

16 − 5 =