🎥📞 Зекири: Ситуацијата со вирусот е крајно сериозна и не би посакал никому да го помине она што јас го поминав со моето семејство

You must need to login..!

Опис

-Не знам што да кажам за оние кои велат дека вирусот не постои. Ситуацијата со вирусот е крајно сериозна и не би посакал никому да го помине она што јас го поминав со моето семејство, изјави за Утрински брифинг, пратеникот Мухамед Зекири.

-Треба да сме благодарни што имаме лекари медицински тим кои што беспрекорно се грижат за секој пациент. Жртвуваат се од себе за да помогнат на луѓето. Мене ми е срам кога слушам луѓе кои несериозно ја сфаќаат работата. Секој што несериозно го сфаќа ова и да размисли малку дека тоа се нечии татковци, браќа, сестри кои што буквално се грижат за секој од пациентите како свое дете, изјави Зекири.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

12 − 7 =