Здравковиќ: Се нема слух за спортската јавност – за медиумите побитни се турските или индиските серии

You must need to login..!

Опис

Мејнстрим медиумите секогаш имаат повеќе слух за индиска или турски серија, за гранд парада и „неверојатна корист“ за нашата младина и некако како да се нема слух за спортската јавност која сака да види нешто вакво како ГГ 3+. Секогаш просторот е побитен за политика или серии, изјави Никола Здравковиќ од ГГ 3+.

Кога треба да се отиде кај некој за разговор околу спонзорство работата оди тешко. Оние кои прифатиле да соработуваат со нас препознале дека спортот е она што ги собира луѓето за заедничката тема спортот, вели Здравковиќ.

Целиот разговор погледнете го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

3 × one =