За неколку дена ќе биде означен стартот на новата студентска година 2021/2022

You must need to login..!

Опис

Ковид пандемијата остана предизвик и годинава. Факултетите се подготвуваат за наставата со студентите со спроведување на протоколи за заштита на здравјето. Спроведувањето на практичната настава најголема главоболка…
Паралелно се уште се прегледуваат листите од третиот уписен рок, па за неколку дена ќе се знае колку студенти годинава запишале високо образование. Студентските стипендии секако во фокусот на интересирање кај младите.

На оваа тема во Утрински брифинг разговаравме со Евгенија Јанакиеска – Службеник за млади при МОН…

Разговорот погледнете го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

twelve + five =