🎥 Зајкова од „Можеме“: Го трасираме патот на позитивните промени

You must need to login..!

Опис

-Јас сум дел од тимот „Можеме“ кој што треба да го трасира патот на позитивни промени. Граѓаните бараат правда и правичност а ние тоа ќе им го овозможиме со законски решенија. Тука е и здравата животна средина, чистиот воздух, родовата еднаквост, изјави во Утрински брифинг Моника Зајкова од ЛДП.

-Потребна е нова свежина во Собранието. Говорницата треба да биде место каде што ќе се генерираат нови идеи и мерки кои ќе одат во полза на граѓаните.

Треба да цениме што им е потребно на нашите граѓани и тоа да го спроведеме преку Собранието, вели Зајкова.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

2 × 3 =