Захари Христов од БСП: Да се избегне говорот на омразата, Комисијата треба да ја оставиме да си ја заврши работата

You must need to login..!

Опис

Тешко е да се каже што ќе се случува во Бугарија во сегашната ситуација. ГЕРБ е пред тешка , соро невоможна задача. Останува да видиме како останатите партии од Собранието ќе се договорат. Има доста рзлични програми. Има трка помеѓу помалите партии. За недела или две ќе биде јасно дали воопшто ќе има нова влада или ќе се оди на избори, изјави за Утрински брифинг Захари Христов од БСП.

Во однос на Северна Македонија, треба да се избегне јазикот на омразата. Комисијата треба да ја оставиме да си ја заврши работата и да излезе со најдобро решение за двете страни. БСП е колективен орган кој носи решение.

Целиот разговор погледнете го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

eleven + fifteen =