Закон за ЈО во „Седма сила“ на Утрински брифинг

You must need to login..!

Опис

По многу натегања и партиски препукувања во Собраниска процедура влегува Законот за Јавно обвинителство и почнува јавна стручна расправа по некои членови од овој Закон кои беа проблематични во јавноста.

На тема Закон за ЈО, во „Седма сила“ со Љубиша Николовски дебатираа новинарите Гордана Дувњак, Жарко Јордановски и Кристина Атовска.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

10 + 19 =