Заев: Не е европски да не кревате телефон за потребите на граѓаните

You must need to login..!

Опис

Не е лесен периодот, но на кого му гајле дали на премиерот му лесен периодот штом се нафатил. Сите сме луѓе од крв и месо, сме поминале тешки периоди. Од тие секунди да изгубиме живот на 27 април, до сериозни предизвици пред сите големи одлуки за државата – пред одлуките од економкси аспект кои давааат резултат за граѓаните , изјави за Утрински брифинг, премиерот и претседател на СДСМ, Зоран Заев.

– И овие избори имаат испомешани чувства. Еден дел чувство на одговорност – дека не бива вака, европски не е да не дигате телефон, за д анема одговор на барањата на граѓаните. Грижи мора да има за се – за безбедноста, пандемијата, одобренијата за градба, но тоа не е доволно. Тоа ни го кажаа какао порака граѓаните.

Недоволно грижа компплетно од сите нас кои треба да биде сервис на сите граѓани. И од централна и од локална власт. не е доволно. Од развојот на комуналната инфраструктура не гледам незадоволство. Се оди во еден модернистички стил, направени се огромни проекти, но луѓето имааат и лични потреби.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

1 × three =