Заев за Утрински брифинг: Страшна трагедија, сочувство до сите граѓани

You must need to login..!

Опис

Сочуство до сите граѓани. Јас сум пред болницата во Софија. Сакаме да ги видиме нашите сограѓани кои што успеаа да се спасат. стапив со еден од луѓето, кој што ни објасни дека на спиење слушнале голема експолизија. Неколкумина успеале да скршат прозорите и да се спасат.

-После одиме кај премиерот на Бугарија да ги добиеме првите информации. Тргнати се републичкиот обвинител и обвинителката за организиран криминал, од МВР. Не се работи за недоверба но се работи за пружање помош.

-Преживеаните се вон животна опасност. Најмногу се млади луѓе. За жал 12 деца помали од 18 години, а и другите се млади луѓе, изјави за УБ премиерот Заев.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

four × two =