Заев за УБ: Со Борисов ќе поразговараме и за срамното негирање на македонскиот идентитет и јазик

image

You must need to login..!

Опис

Заев за Утрински брифинг се осврна и на договорот за добрососедство со Бугарија и можната средба и разговор со Борисов за чувствителните прашања.

Наскоро ќе се сретнам со Борисов и ќе поразговараме за натамошната реализација на договорот со Бугарија.

Се надевам дека ќе поразговараме и за срамното негирање на македонскиот идентитет и јазик.

Не е паметно да го доведеме во прашање стратешкото партнерство со нашите соседи. Тоа беше наш приоритет и ќе остане наша цел, изјави Заев.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

five × five =