Заев за УБ: Моето семејство не се меша во политиката – продолжи да си ги работи семејните бизниси

You must need to login..!

Опис

– Јас моето семејство не го ставив на никакви челни позиции во државата.

– Моето семејство продолжи да ги работи своите, семејни бизниси.

– Тие се СДСМ, да, активни се на ниво на општина. Креваат телефони да, за да забрзат одредени проблеми во здравството, да завршат некоја услуга, бидејќи тоа е човечно, изјави лидерот на СДСМ Зоран Заев на прашањето за улогата на неговото семејство во политичкиот живот во државава.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

one × 1 =