Жаре: Во минатото повеќе се инвестираше во културната програма

You must need to login..!

Опис

-Мислам дека порано имаше повеќе „звезди“ на политичката сцена, но тие се најгледани емисии, изјави за Утрински брифинг Жарко Димитриоски – „Еден на еден“.

-Имам впечаток дека порано имаше повеќе „ѕвезди“ кои не се политичари, сега имам чувство дека последните „ѕвезди“ кои се поврзани со политиката, вели Жаре.

-Можеме да се споредиме со Србија, бидејќи јас кога бев дете, јас бев ѕвезда во „ГОлеми и мали“ и немаше човек кој не ме застануваше на улица и тогаш имавме сериозна продукција во Јавниот сервис.

-Се продуцираа серии за возрасни, за деца, радои-драми.

-Сериозно се инвестираше во културната програма и содржина и така се создаваа ѕвездите, вели за Утрински брифинг , Жарко Димитриоски.

Целиот разговор погледнете го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

seventeen − 14 =